Brak erekcji a palenie tytoniu

Na temat negatywnego wpływu palenia tytoniu na zdrowie, słyszała już chyba każda osoba. Lista chorób, na które narażony będzie palacz (bez względu na to, czy czynny, czy też bierny), jest na tyle obszerna i przerażająca, iż palacze nałogowi nierzadko po prostu chcą ignorować potencjalne negatywne skutki swojego nałogu. Możliwe, iż to właśnie z tego względu wielu panów zaskoczonych jest, kiedy dowiadują się, iż brak erekcji może mieć przyczynę właśnie w tym nałogu.

Nikotyna oraz brak erekcji

Najważniejszym winowajcą jeśli chodzi o kłopoty ze wzwodem, które wynikają z palenia papierosów, będzie nikotyna – substancja, która w niekorzystny sposób działa na krwionośne naczynia (w tym także te, które znajdują się w przyrodzeniu męskim). Nikotyna oddziałuje w odwrotny sposób do sildenafilu (aktywnej substancji zawartej w specyfikach mających wspomagać powstawanie i utrzymywanie erekcji) i wywołuje ona zwężanie się tętnic, co może utrudniać osiąganie wzwodów albo nawet przyczynić się do ich braku. Palenie tytoniu przyczynia się także do powstania miażdżycowych zmian w krwionośnych naczyniach, które redukują ponadto ilość krwi docierającej do penisa.

Nie możemy także zapominać o ryzyku wystąpienia innych schorzeń, które mają związek z nikotynizmem (uzależnieniem od palenia papierosów) i mogące stać się powodem impotencji. Przykładowo zawał mięśnia sercowego, może zmniejszać znacząco wydajność w układzie krwionośnym i przyczyniać się do powstawania kłopotów z potencją.

Poza tym, trzeba mieć na uwadze, iż nikotyna wykazuje duży wpływ na hormonalną gospodarkę w organizmie i może przyczyniać się do obniżania ilości testosteronu. Jest to bardzo ważne dla panów, gdyż nieodpowiedni poziom tegoż hormonu może przyczyniać się do braku erekcji.

Kiedy palenie tytoniu może zaburzyć erekcję?

Nikotyna jest dosyć silną neurotoksyną, która jest składnikiem tytoniu papierosowego. Jej zawartość w papierosach określa się jako 1-2 procent masy suchej. Ta substancja wykazuje niezbyt korzystny wpływa na nasze zdrowie. Układ krążenia, tak samo jak całość organizmu, nie tak od razu jest w stanie reagować na toksyczne substancje będące w składzie papierosów. Warto zatem podkreślić, iż tytoń może stanowić przyczynę zaburzeń wzwodu u panów w sytuacjach, kiedy palony będzie w większych ilościach i przez długi okres czasu. Oznacza to, iż im mężczyzna będzie starszy, tym większe jest prawdopodobieństwo, iż nikotyna stanowi czynnik mający wpływ na zaburzenia potencji (wzwodów).

Odpowiednia profilaktyka

Istnieje tylko jedna pewna metoda, aby móc unikać przykrych efektów wdychania tytoniu i będzie nią rozstanie się z tymże nałogiem, jak i unikanie palenia biernego. Panowie winni pamiętać, iż nie tylko palenie tytoniu może mieć negatywny wpływ na ich zdrowie, jak i potencję. Warto zawczasu wdrożyć odpowiednią profilaktykę, aby móc uniknąć ewentualnych, przykrych konsekwencji nałogu tytoniowego.

Potencja a rzucenie palenia

W problemach z seksualną sprawnością, sporą rolę odgrywa wdrożenie profilaktyki. Przeprowadzone przez naukowców badania pokazują, iż rzucenie palenia tytoniu przyczynia się nie tylko do poprawienia seksualnej sprawności i erekcji u panów, ale także do ogólnego poprawienia wydolności naszego organizmu. Z tego względu, żeby móc uniknąć wystąpienia niezbyt komfortowej dolegliwości, którą będzie brak wzwodu, trzeba porzucić nałóg i unikać także wdychania tytoniowego dymu. Warto także podkreślić, iż obecne na rynku e-papierosy, nie posiadają charakterystycznego dla tytoniu zapachu, co może się przełożyć na większy psychiczny komfort. Poza tym, posiadają mniejsze ilości chemicznych substancji. Warto mieć na uwadze, iż papierosy w wersji elektronicznej, także mogą mieć negatywny wpływ na nasze zdrowie, tak samo jak te klasyczne czy też papierosy mentolowe. Należy więc podkreślić, iż powrócenie do pełnego zdrowia, witalnych sił i seksualnej sprawności, możliwe będzie tylko dzięki całkowitej rezygnacji z palenia tytoniu. Zatem nie ma co zwlekać z tą decyzją.